Zdrowie w prezencie Zdrowie Tampony o.b. – czas zapomnieć o trudnych dniach

Tampony o.b. – czas zapomnieć o trudnych dniach

OB tampony

Tampony o.b. stały się jedną z najpopularniejszych marek w Europie. Wymyślone w latach 40. ubiegłego wieku w Niemczech bardzo szybko zdobyły sławę. Co sprawia, że kobiety tak zdecydowanie stawiają na ten produkt? Wskazówką może być już sama nazwa, bowiem o.b. to skrót z niemieckiego „ohne Binde”, czyli „bez podpaski”. Każda kobieta wie, że noszenie podpaski to spore ograniczenie, a czasami też dyskomfort i niewygoda. Z pomocą przychodzą tu właśnie tampony, które można dopasować do własnych potrzeb i zapomnieć o ograniczeniach.

Czy każda kobieta może stosować tampony o.b.?

Kształt tamponu został opracowany tak, aby był on niewyczuwalny podczas noszenia, a jednocześnie skutecznie pochłaniał krew miesiączkową. Tampony może stosować każda kobieta, nawet z założoną spiralą domaciczną i ta, która jeszcze nie współżyła płciowo. Tampony o.b. wykonane są z bawełny oraz sztucznego jedwabiu. Aby ułatwić ich aplikację, zostały pokryte cienką otoczką, która sprawia, że materiał tamponu nie strzępi się i nie rozdziela na mniejsze części. Do sprawnego usunięcia tamponu z pochwy służy sznureczek. Należy pamiętać, aby po aplikacji tamponu jego końcówka zawsze wystawała na zewnątrz pochwy. 

Rodzaje tamponów o.b.

W zależności od stopnia nasilenia krwawienia do wyboru są tampony o różnej chłonności:

  • Normal – stosuje się przy normalnej, niezbyt nasilonej miesiączce,
  • Super – przy obfitej miesiączce,
  • Super Plus – przy bardzo obfitych krwawieniach,
  • Night – polecane na noc oraz w sytuacji, gdy mniej chłonne tampony nie wystarczą, np. po urodzeniu dziecka.

Zawsze należy stosować taką wielkość tamponu o.b. (https://www.manada.pl/o-b), która odpowiada potrzebom. Na przykład, w początkowym etapie miesiączki, gdy krwawienie jest najobfitsze, można stosować rozmiar Super lub Super Plus, a pod koniec krwawienia przejść na rozmiar Normal. 

tampony ob procomfort

Jakość przede wszystkim

Aby zapewnić tamponom o.b. czystość, są one produkowane i pakowane w higienicznych warunkach. Przeprowadzono liczne badania, które dowiodły, że tampony nie wpływają na naturalną florę bakteryjną pochwy. Sprawnie pochłaniają wydzielinę miesiączkową, co zapobiega jej wypływaniu na zewnątrz i utlenianiu, a więc i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Dzięki stosowaniu tamponów można zapomnieć o plamach na ubraniu.

Podsumowując, można stwierdzić, że stosowanie tamponów o.b. to komfort i swoboda, które podczas miesiączki są nie do przecenienia. Zapewniając należytą ochronę i higienę, dają każdej kobiecie możliwość działania bez ograniczeń. Dzięki nim można już wykreślić ze słownika określenie „trudne dni”.

Related Post

white widow

Nasiona White WidowNasiona White Widow

Z pewnością nasiona White Widow były już testowane przez niejednego groomera. To roślina popularna, która wykazuje właściwości medyczne. Jakie ma cechy WW? Skąd wynika popularność tej odmiany marihuany? Czym wyróżnia