Zdrowie w prezencie Sprzęt medyczny Orteza kolana: Wsparcie dla bólu i rehabilitacji stawu kolanowego

Orteza kolana: Wsparcie dla bólu i rehabilitacji stawu kolanowego

orteza kolana

Kolano – jeden z elementów kończyny dolnej, który wykorzystuje się każdego dnia podczas poruszania się. Tylko że czasem bywa tak, iż kolano odmawia posłuszeństwa, a każdy krok wywołuje ogromny ból. Takie zjawiska na pewno wymagają konieczności wizyty u lekarza, który zdecyduje o dalszym leczeniu. To on może zadecydować o tym, że przyda się stabilizator kolana, czyli orteza.

Po co jest orteza kolana?

Aby zdać sobie sprawę z tego, z jak ważnym elementem ma się do czynienia, warto opisać główne zadania ortezy kolanowej. Jej celem jest utrzymanie kolana w pełnym lub częściowym unieruchomieniu. To ona sprawia, że dochodzi do korekty zniekształceń stawu kolanowego. Może noszenie stabilizatora nie zawsze będzie komfortowe, jednak to dzięki niej można cieszyć się z kontroli nad ruchomością stawów. Jednym z zadań jest także pomoc w przywracaniu utraconych funkcji. Jeżeli ktoś do tej pory miał do czynienia z niedowładem lub też spastyką mięśni, teraz już będzie wiedział z jakich elementów powinien korzystać podczas rehabilitacji.

Który stabilizator na kolano będzie najlepszy?

Samodzielny dobór może okazać się zły. Aby orteza kolana mogła działać w prawidłowy sposób, ważne jest jej odpowiednie dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Nie może ona być za mała, ponieważ będzie powodować niepotrzebny ucisk, który będzie powodować większy dyskomfort. Nie może ona być również zbyt duża, ponieważ nie będzie w stanie utrzymać się na kolanie. Warto więc porozmawiać z lekarzem, który na pewno będzie w stanie wskazać, która opaska będzie tą najbardziej odpowiednią.

Rozmowa z lekarzem jest potrzebna, ponieważ to on będzie w stanie wskazać, która orteza będzie tą najbardziej odpowiednią. Dzieli się je bowiem na miękkie, półsztywne, sztywne. Dobór ortezy uzależniony jest tak naprawdę od tego, z jakim urazem u pacjenta będzie się miało do czynienia. Podczas wizyty w gabinecie lekarskim należy zadać pytanie o ortezę, jeżeli lekarz sam wcześniej nie udzieli takich odpowiedzi.

Gdzie można kupić ortezę kolanową?

Często można spotkać się z tym, że takie elementy dostępne są w marketach oraz na aukcjach internetowych. Aby mieć jednak pewność co do tego, że korzystać można z solidnego sprzętu rehabilitacyjnego, lepiej udać się na zakupy do sklepu ortopedycznego. Nie brakuje takich placówek, które są w stanie zaoferować sprzedaż online. Wszystkie towary są dostarczone prosto pod adres, który jest wskazany w zamówieniu. Można osobiście także udać się do takiego sklepu, gdzie również można liczyć na wsparcie, jeżeli chodzi o dobór sprzętu.

Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach można liczyć na wsparcie, jeżeli chodzi o dofinansowanie do NFZ. Na dofinansowanie można liczyć w takich przypadkach, jeżeli w grę wchodzi:

  • orteza stawu kolanowego z ruchomym stawem kolanowym z regulacją kąta zgięcia;
  • orteza stawu kolanowego obejmujące całą goleń i udo z regulacją zakresu ruchomości.

Niezbędne informacje odnoszące się do dodatkowych pieniędzy zawsze można zdobyć w podległych placówkach NFZ.

Related Post