Zdrowie w prezencie Zdrowie Elektrostymulator mięśni brzucha – czy warto?

Elektrostymulator mięśni brzucha – czy warto?

elektrostymulator mięśni brzucha bezprzewodowy

Elektrostymulator mięśni brzucha to urządzenie, które trafia do nas niemalże jak bumerang. Reklamy tego typu urządzeń znane są każdemu, kto pamięta telewizję lat dziewięćdziesiątych. Ogólnie wiele osób stwierdzi, że jest to ponowne naciąganie naiwnych ludzi na cudowne urządzenie, które ostatecznie nie da żadnych efektów. Czy faktycznie tak jest?

Elektrostymulator mięśni brzucha – po co to jest?

Zasadniczo trzeba wyjaśnić, że elektrostymulację można stosować na wszystkie partie mięśniowe, ale jakoś tak skupiono się na brzuchu, ponieważ z tym mają problem nawet osoby wysportowane. Naprawdę trudno wyrzeźbić brzuch, który będzie dodatkowo dobrze widoczny. Jeśli idzie o elektrostymulatory mięśni brzucha, to rację mają osoby, które mówią, że stosując tego typu urządzenia, nie osiągniemy celu, jaki sobie zakładamy, czyli umięśniony i wyeksponowany brzuch. Niestety jak na ironię, to właśnie w ten sposób takie urządzenia są reklamowane. Okazuje się jednak, że na przykład wielu sportowców stosuje metody elektrostymulacji. Więc jaka jest prawda?

Co nam da stosowanie elektrostymulatora?

Elektrostymulator mięśni brzucha może być stosowany wbrew pozorom dość szeroko, a najczęściej może być przydatny w:

  • poprawie ukrwienia mięśni,
  • elektro masażu regeneracyjnym,
  • spowalnia efekty wiotczenia mięśni u osób w średnim i podeszłym wieku.

Ogólnie były przeprowadzone badania na osobach, które stosowały regularnie elektrostymulator mięśni brzucha, jednak porównywano ich wyniki z osobami, które nic nie robiły, więc w zasadzie jest to porównanie raczej mało reprezentatywne. Fakt jest taki, że tyle samo trwająca sesja ćwiczeń fizycznych da nam efekty dużo większe niż stosowanie elektrostymulatora mięśni brzucha. Jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy go mieć.

elektrostymulator mięśni brzucha

Kiedy warto mieć elektrostymulator mięśni brzucha?

elektrostymulator mięśni brzucha powinny zaopatrzyć się przede wszystkim osoby, które albo trenują regularnie jakąś dyscyplinę sportu, albo zamierzają trenować. Elektrostymulator mięśni brzucha oraz innych partii ciała nie zrobi za nas roboty, ale będzie dobrym uzupełnieniem treningu. Jego najważniejsza zaleta jest taka, że pomaga w regeneracji, co ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy zmieścić na przykład w jednym tygodniu jak najwięcej jednostek treningowych. Nawet jeśli ta liczba zwiększy się tylko o jeden, to i tak ma to znaczenie w dłuższej perspektywie. Jeśli będziemy stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne, a elektrostymulator będzie dla nas dodatkiem do tego, to można spodziewać się szybszego osiągnięcia efektów.

Czy elektrostymulator jest bezpieczny?

Elektrostymulator mięśni brzucha jest bezpieczny niemal dla każdego. Podczas stosowania dobrze jednak postępować zgodnie z instrukcją i raczej wyposażyć się w urządzenie z certyfikatem. Dobrze również, aby elektrostymulator mięśni brzucha nie służył tylko do jednej partii ciała, tylko aby miał oddzielne elektrody, które pozwalają na jego szersze zastosowanie. Tylko wówczas będziemy mogli wykorzystać jego pełny potencjał. 

Related Post