Zdrowie w prezencie Zdrowie Czym są nasiona marihuany outdoor?

Czym są nasiona marihuany outdoor?

Czym są nasiona marihuany outdoor?

Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na zakup nasion marihuany. Duża ilość produktów dostępnych w sprzedaży utrudnia znalezienie idealnych ziaren. W zależności o miejsca uprawy roślin wyróżnia się pestki outdoorowe i indoorowe. Pierwsze można uprawiać na świeżym powietrzu, drugie wewnątrz pomieszczeń.

Charakterystyka nasion outdoorowych

Czym są nasiona marihuany outdoor?

Nasiona marihuany outdoor stworzono z myślą o uprawie roślin na dworze. Charakterystyczną cechą odmian zewnętrznych jest zwiększona odporność na szkodniki oraz niekorzystne warunki zewnętrzne. Ze względu na zmienność pogody w Polsce uważa się, że jakość marihuany uprawnianej na świeżym powietrzu jest niższa niż w przypadku odmian indoroowych. Czas kwitnienia roślin przypadka na letnie przesilenie, kiedy dni stają się krótsze. Uzależnienie procesu kwitnienia od ilości światła nazywana jest fotoperiodyzmem.

Nasiona do uprawy typu indoor

Osoby, które pragną uprawiać marihuanę w domu pod lampami, powinny zdecydować się na zakup nasion typu indoor. Dzięki możliwości utrzymania stałych warunków sezon uprawowy konopi może trwać cały rok. Hodowca, sterując czasem naświetlania roślin może zainicjować proces kwitnienia roślin nawet kilka razy w roku. Należy podkreślić, że proces przyciemniania wymaga jednak sporo pracy, a nieprawidłowo przeprowadzony sprzyja obojnactwu. Podstawowe zalety uprawy wewnętrznej to:nasiona marihuany outdoor

  • wysokie plony,
  • mniejsze ryzyko pojawienia się pleśni,
  • uniezależnienie od warunków pogodowych.

Related Post