Zdrowie w prezencie Zdrowie Indica kontra sativa

Indica kontra sativa

indica sativa

Sativa i indica to dwa różne typy konopi indyjskich, jakie cieszą się sporym uznaniem na rynku. Warto wiedzieć, czym różnią się te rośliny i jakie mają cechy. Porównanie indica sativa da nam informacje co do tego, jakie zalety mają obie rośliny. Czym odznacza się sativa? Jakie cechy ma indica? O czym warto pamiętać?

Sativa – cechy charakterystyczne

Sativa to odmiana konopi, jaka nadaje się dla osób pełnych energii i życia. Pomoże nam zapomnieć o problemach i pośmiać się ze znajomymi. Konopie te sprawiają, że ludzie są bardziej pobudzeni, pełni euforii i optymizmu. Właśnie z tego względu tak chętnie użytkownicy sięgają po sativę. Ponadto, taka opcja może zwiększyć doznania w łóżku. Człowiek otwiera się na ludzi i czerpie z życia wiele radości. Cechą jest dosyć wysoka zawartość THC, co przekłada się na odpowiednie działanie. Marihuana dobrze wpływa na pamięć i niweluje negatywne właściwości THC. Sativę rozpoznamy po zapachu, jaki jest lekki i owocowy.

Indica – najważniejsze cechy

Jeśli chodzi o indicę, działa ona odwrotnie niż sativa. Człowiek staje się odprężony i jakaś siła przyciąga go do fotela. Ludzie sięgają po tę odmianę w celu odprężenia i relaksu po dniu pełnym wrażeń. Indica wpływa na relaks, dzięki czemu można odpoczywać we własnym domu. Działanie Cannabis indica jest krótsze niż satuva. Gdy walory odprężające przestają działać, zauważymy pobudzenie apetytu. Ważnym atutem jest to, że dzięki indici można zasnąć spokojnie. Ta odmiana uśmierzy dolegliwości bólowe i zniweluje przewlekły stres.

Indica i sativa to dwie różne odmiany, z których każda jest bardzo popularna.

Related Post