Hybrydy z Silver Haze

silver haze

Biorąc pod uwagę ogromną popularność Silver Haze, nic dziwnego, że wiele innych odmian naśladuje smak i efekty tej odmiany, która wygrała Cannabis Cup. Każdy, kto szuka efektu podobnego do Super Silver Haze, może być zainteresowany pięcioma odmianami wymienionymi poniżej. Każda z tych odmian oferuje nieco inne efekty, ale wszystkie mają wspólne ślady genetyczne z Silver Haze.

Super Lemon Haze 

Jedna z najbardziej wpływowych hybryd stworzonych z Super Silver Haze jest znana jako Super Lemon Haze. Ta mieszanka Super Silver Haze i Lemon Skunk, stworzona również w amsterdamskim Green House Seeds, zdobyła już dwa Puchary Cannabis w latach 2008 i 2009. W przeciwieństwie do Super Silver Haze, energetyzujące efekty Super Lemon Haze są dużo bardziej wyraźne i mogą być szkodliwe dla osób cierpiących na stany lękowe, ataki paniki lub bezsenność. Zawartość THC może sięgać nawet 25 procent, więc nie jest to odmiana dla osób o słabym sercu.

Wariacja Silver Haze – Northern Lights

Czysta odmiana indica, Northern Lights, nadaje Super Silver Haze jej łagodzące działanie. Nie ma pewnej debaty na temat pochodzenia Northern Lights, ale formalnie została ona stworzona w Holandii poprzez skrzyżowanie dwóch różnych odmian landrace: Thai i Afghani. Sama w sobie, odmiana ta jest wyjątkowo uspokajająca i idealna dla osób cierpiących na bezsenność. Niektórzy ludzie wykorzystują również znieczulające działanie Northern Lights do zwalczania chronicznego bólu i PTSD. Ta sosnowa odmiana jest zdecydowanie ulubioną odmianą dla tych, którzy lubią nocne sesje na kanapie.

Shiva Skunk

Pod wieloma względami Shiva Skunk jest wariantem Silver Haze z przewagą indica. Stworzona z mieszanki Skunk No. 1 i Northern Lights No. 5, Shiva Skunk ma wiele wspólnego z Super Silver Haze. Z drugiej strony, Shiva Skunk nie ma tak energetyzującego działania, jak hybryda Haze. Silne dziedzictwo indica w Shiva Skunk powoduje uspokajający haj, idealny do stosowania wieczorem. Jeśli chodzi o smak, świeże owocowe i ziemiste aromaty Shiva Skunk są często porównywane do sosny i świeżych jagód.

Related Post