Zdrowie w prezencie Zdrowie Dlaczego warto korzystać ze smoczków ortodontycznych?

Dlaczego warto korzystać ze smoczków ortodontycznych?

smoczki ortodontyczne

Pierwsze chwile z dzieckiem w domu są bardzo radosne, ale również bardzo trudne dla młodych rodziców, którzy mają wiele pytań i wątpliwości. Smoczek jest sposobem na zapewnienie dziecku relaksu, a sobie odrobiny odpoczynku. Jak wybrać smoczek, by był odpowiedni dla malucha?

Smoczki ortodontyczne – co trzeba o nich wiedzieć?

Bardzo często słyszymy, że używanie smoczka jest niekorzystne dla rozwoju dziecka. Nie jest to prawdą. Trzeba jedynie wybrać smoczek, który będzie dla dziecka odpowiedni i zapewni mu prawidłowy rozwój.

Smoczki ortodontyczne, bo o nich mowa, przypominają sutek w trakcie ssania. Dzięki temu dziecko bardzo szybko się uspokaja. Jednocześnie jego budowa wspomaga rozwój zębów oraz podniebienia dziecka. W przyszłości w jamie ustnej będzie wystarczająca ilość miejsca, by mogły wyjść wszystkie ząbki.

Smoczki ortopedyczne, które zostaną właściwie dobrane do potrzeba dziecka zapewnia właściwą pionizację języka, która odpowiada za problemy z mówieniem, oddychaniem czy nawet infekcjami dróg oddechowych. Warto również pamiętać, że smoczki ortodontyczne pozwalają wyeliminować wady zgryzu.

smoczek ortodontyczny

Smoczek ortodontyczny – czym powinien się charakteryzować?

Wybierając smoczki ortodontyczne należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane. Dzieci najchętniej wybierają te modele, które są bezzapachowe i bezsmakowe. Nie powinny one zawierać bisfenolu A.

Warto również zwrócić uwagę na tarczę, która powinna być lekka. Nie powinna również dotykać noska, co pozwoli zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Wygodny uchwyt jest dodatkowym atutem, dzięki niemu dziecko samo będzie mogło wyjąc i włożyć smoczek, gdy zajdzie taka potrzeba. Dobrej jakości smoczki ortodontyczne można znaleźć na https://milklab.pl/28-smoczki-ortodontyczne.

Trzeba pamiętać, że smoczki należy bardzo często myć i wyparzać. Higiena jest niezmiernie ważna. Konieczne jest również częste zmienianie smoczka. Tu znaczenie ma również higiena, ale również ważne jest dobranie odpowiedniego smoczka do wieku dziecka.

Related Post