Zdrowie w prezencie Zdrowie Odpowiedni smoczek dla wcześniaka ma znaczenie

Odpowiedni smoczek dla wcześniaka ma znaczenie

dziecko ze smoczkiem

Każdy rodzic z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat swojej pociechy. Niejednokrotnie zdarza się, że dziecko przychodzi na świat dużo wcześniej niż powinien. Wiąże się to często z mniejszą lub większą ilością komplikacji.

Pierwsze miesiące wcześniaków

Większość wcześniaków spędza pierwsze tygodnie, a nawet miesiące życia w szpitalu. Wiele dzieci, które przyszły na świat zbyt wcześnie, wymaga specjalistycznej szpitalnej opieki. Wcześniaki w szpitalach poddawane są szeregom badań i ewentualnych zabiegów. Dlatego uspokajacz w postaci smoczka może być niezmiernie istotny dla komfortu dziecka.

Rodzice chcą, by ich dzieci jak najszybciej wróciły z nimi do domu. Dlatego dokładają wszelkich starań, by dziecko jak najszybciej było zdolne do wyjścia ze szpitala. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele możliwości wspomagania rozwoju wcześniaków. Jednym z takich rozwiązań jest specjalny smoczek dla wcześniaka.

Smoczek dla wcześniaków to nie tylko zwykły smoczek. Jego odpowiedni kształt umożliwia jednoczesne karmienie dziecka sondą. Dodatkowo, zadaniem takiego smoczka jest przygotowanie wcześniaka do jedzenia z butelki.

Jaki smoczek wybrać?

Na rynku znajduje się wiele miejsc, w których można nabyć smoczki dla wcześniaków. Warto jednak pamiętać, że nie każdy smoczek będzie odpowiedni dla dziecka urodzonego przedwcześnie.

Decydując się na zakup smoczków dla wcześniaków warto stawiać na sprawdzone marki. Kupując smoczek dla dziecka warto skorzystać ze sklepu milklab.pl zajmującego się sprzedażą akcesoriów dla niemowląt i nie tylko.

smoczek dla wcześniaka

W przypadku każdego dziecka, ważny jest odpowiedni rozmiar smoczka. Jednak w przypadku wcześniaków, rozmiar smoczka ma wręcz kluczowe znaczenie. Zadaniem specjalistycznych smoczków dla wcześniaków jest przygotowanie dziecka do samodzielnego ssania. Jeśli dziecko będzie korzystać ze smoczka w złym rozmiarze, może nie opanować odruchu ssania tak szybko.

Wcześniaki to dzieci wymagające szczególnej opieki w pierwszych miesiącach życia. Dziecko to skarb każdego rodzica, jednak wcześniak to wyjątkowo kruchy skarb, który bez odpowiedniej opieki nie będzie w stanie funkcjonować. Dlatego rodzice dokładają wszelkich starań, by ich dziecko rozwijało się najszybciej jak będzie to możliwe.

Related Post