Zdrowie w prezencie Zdrowie Maseczki z filtrem n95 – czy zapewniają skuteczną ochronę?

Maseczki z filtrem n95 – czy zapewniają skuteczną ochronę?

Obecnie, w czasach pandemii, każdy z nas musiał zdecydować się na zakup maseczki. Jednakże materiał, z jakiego została ona wykonana, sposób noszenia i dopasowania do twarzy oraz rodzaj zastosowanego filtra znacznie wpływają na skuteczność ochrony takowej maseczki.

Zatem, aby jej noszenie miało jakikolwiek sens i ograniczało dalszą transmisję wirusa, należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli i zaopatrzyć się w najlepszą możliwą opcję.

Maseczki n95 – charakterystyka

Maseczki z filtrem n95 mają za zadanie chronić przed pyłami, dymem, cząsteczkami aerozoli, a także przed wnikaniem bakterii i wirusów. Wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów o bardzo gęstym splocie, co umożliwia zatrzymywanie niemalże 95% zanieczyszczeń i niedopuszczanie ich dotarcia do dróg oddechowych użytkownika. Maseczki n95 stanowią tym samym środek o bardzo wysokim stopniu skuteczności.

Jak zwiększyć poziom ochrony maseczki?

Aby maseczki z filtrem n95 zapewniały gwarantowany poziom ochrony, muszą być użytkowane w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, przed jej nałożeniem należy dokładnie umyć lub zdezynfekować ręce. Nie należy dotykać jej również w trakcie noszenia. Maseczka powinna przylegać ściśle do twarzy, a jej ściąganie także powinno odbywać się bez dotykania przedniej części. Nie jest to maska wielokrotnego użytku, dlatego trzeba wymienić ją na nową, gdy stanie się wilgotna.

Related Post