Zdrowie w prezencie Zdrowie Jak szybko zdiagnozować, co boli w brzuchu?

Jak szybko zdiagnozować, co boli w brzuchu?

USG Bialystok

Każdego co jakiś czas boli brzuch; przeważnie bywa to chwilowe – powodem jest zwykle niestrawność, chwilowe skurcze, np. na tle nerwowym, czy u kobiet podczas okresu. Jednak jeśli specyficzny ból powtarza się w konkretnym miejscu co jakiś czas, warto pójść do lekarza.

Dlaczego najczęściej boli brzuch?

Pomijając w/w przyczyny, dość często dokuczają nam np. kamica żółciowa, problemy z żołądkiem czy zapalenie trzustki. Choroby te może ujawnić badanie USG. Na szczęście jest ono nieinwazyjne, bezbolesne i trwa krótko. Nie wymaga więc położenia się do szpitala, ani specjalnych przygotowań – co najwyżej bycia na czczo i z pełnym pęcherzem.

Szybki wynik

USG daje właściwie natychmiastowy wynik – przeważnie albo zdecydowanie potwierdza albo wyklucza pewne powody bólowych dolegliwości. Jeśli daje tyko częściową odpowiedź na pytanie, dlaczego boli brzuch, oczywiście lekarz zleci dalsze badania. Jednak wynik USG może zasugerować, jakie jeszcze konkretne badanie warto zrobić, aby dopełnić diagnozę. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji na temat tego badania.

USG Bialystok

Szybka diagnoza, szybkie leczenie

Im szybciej pacjent dostanie diagnozę, tym szybciej zacznie leczenie. A to spowoduje szybką poprawę nie tylko samopoczucia, ale i stanu zdrowia. Lekarz nie musi już przypuszczać, co jest nie tak, bo dostaje odpowiedź w postaci opisanego zdjęcia.

Related Post