Zdrowie w prezencie Zdrowie Banki mleka, czyli wyjątkowa i bezinteresowna inicjatywa

Banki mleka, czyli wyjątkowa i bezinteresowna inicjatywa

Banki mleka

Mleko matki to najzdrowszy i najbardziej wartościowy pokarm, jaki może otrzymać noworodek czy niemowlę. Niezwykle ważne jest więc, aby matki nie zaniechały naturalnego karmienia na rzecz sztucznego. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy maluszek nie może otrzymywać mleka matki, choć bardzo tego potrzebuje. Dlatego powstały banki mleka.

Honorowe mamy, które dzielą się mlekiem

Kobiecy pokarm, który znajduje się w bankach mleka, pochodzi od mam, które bezinteresownie dzielą się swoim pokarmem. Zazwyczaj mają nadmiar pokarmu, więc chcą przekazać tę nadwyżkę na rzecz innych dzieci, w tym przede wszystkim dla tych najbardziej potrzebujących.

Mleko z banków mleka (https://milklab.pl/content/6-banki-mleka) przekazywane jest tym noworodkom, które szczególnie tego potrzebują. Są na przykład wcześniakami lub urodziły się chore, a ich biologiczne mamy nie mają pokarmu lub z jakichś przyczyn nie mogą swoich dzieci naturalnie karmić. Takie mleko od innych mam jest dla nich szczególnie wartościowe, a żadne inne zamienniki nie są w stanie go zastąpić.

Mamy oddają mleko zupełnie za darmo. Maluszki również je za darmo otrzymują. Jest to całkowicie bezinteresowna akcja, która ma na celu przede wszystkim dobro dzieci szczególnie potrzebujących.

Sprzęt dla mam darujących mleko

Banki mleka

Mamy, które zdecydują się na ten czyn, otrzymują specjalne laktatory, które pomogą odciągać pokarm wygodnie i w higienicznych warunkach. Zanim podejmą się tego zadania, są również badane pod kątem różnych chorób, aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości. Muszą także przestrzegać lekkostrawnej diety, nie palić papierosów, nie pić alkoholu oraz napojów z kofeiną.

Mleko, zanim zostanie zamrożone, jest również odpowiednio badane, a także pasteryzowane, aby zniszczyć możliwe bakterie od dawczyń. Dzięki temu może być bezpiecznie podane noworodkom i niemowlętom, które szczególnie tego potrzebują.

Related Post

white widow

Nasiona White WidowNasiona White Widow

Z pewnością nasiona White Widow były już testowane przez niejednego groomera. To roślina popularna, która wykazuje właściwości medyczne. Jakie ma cechy WW? Skąd wynika popularność tej odmiany marihuany? Czym wyróżnia