Badanie usg tarczycy

Kobiety coraz częściej cierpią na różne problemy zdrowotne dotyczące endokrynologii i ginekologii. Jak sobie z tym poradzić?

Kłopoty z tarczycą

Tarczyca sprawia sporo kłopotów. Jeśli chodzi o zdiagnozowanie tarczycy to lekarz może posłużyć się szeregiem badań. Praktycznie zawsze określa się TSH z krwi. Podstawowym badaniem obrazowym jest USG tarczycy w Białymstoku. W ten sposób lekarz może określić na przykład czy w środku toczy się stan zapalny. Bardzo popularna jest ostatnio choroba Hashimoto. Chodzi tutaj o stan zapalny tarczycy. Na Hashimoto cierpią coraz młodsze kobiety. Jest to dość niepokojące, jednak wynika to także ze stresu.

Jak zdiagnozować Hashimoto?

Diagnoza Hashimoto opiera się na kilku czynnikach. Lekarz zleca badanie specjalnych parametrów. Jest to zwyczajne badanie krwi. Chodzi o sprawdzenie tak zwanych przeciwciał. Lekarz wykonuje także USG tarczycy. W ten sposób sprawdza, czy na tarczycy nie ma na przykład guzów. Jeśli tak, jest to dość niepokojące. Czasami od razu zleca się biopsję a czasami trzeba po prostu obserwować tarczycę i regularnie się badać. Kobiety chore na choroby przewlekłe tarczycy są pod stałą opieką lekarza endokrynologa. Lekarz pomaga dobrać dawki lekarstw, aby kobieta dobrze się czuła.

Related Post