Wizyta u urologa – to warto wiedzieć

poradnia urologiczna białystok

Urolog jest specjalistą, który pomaga zarówno kobietom jak i mężczyznom. W przypadku pań jego pomoc ogranicza się jedynie do problemów związanych z układem moczowym, natomiast w przypadku panów układem moczowo- płciowym. W tym artykule powiemy sobie o wszystkich istotnych kwestiach, które warto wiedzieć o wizycie u omawianego specjalisty.

Kiedy panie powinny wybrać się do urologa?

poradnia urologiczna białystok

Kobiety powinny wybrać się do urologa, kiedy doskwierają im problemy z układem moczowym. Mowa tu o problemach z nietrzymaniem moczu, występowaniem krwi w moczu czy również odczuwaniem bólu i pieczenia w trakcie jego oddawania. W miejscu jakim jest poradnia urologiczna Białystok konsultuje się także stany zapalne narządów płciowych, choć jak się okazuje zdecydowana większość kobiet w tych kwestiach wybiera się do ginekologa.

Kiedy panowie powinni wybrać się do urologa?

Panowie zdecydowanie niechętnie wybierają się do tego typu specjalisty i niejednokrotnie dosyć mocno przeciągają to w czasie. Powód? Wstyd i obawa przed diagnozą. Oczywiście jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż dotyczy tematu narządów płciowych, nie mniej jednak powinno się przełamać wszelkie opory w szczególności, gdy pojawiają się niepokojące objawy zarówno jeśli chodzi o samo oddawanie moczu, jak i występowanie problemów z erekcją. Dodatkowo, panowie którzy ukończyli 40. rok życia powinni minimum raz w roku poddawać się badaniom profilaktycznym.

Related Post