Jakie preparaty na cellulit stosować?

preparaty na cellulit

Mnóstwo kobiet narzeka na to, że ich uda czy pośladki są szpecone przez cellulit. Te charakterystyczne nierówności skóry odbierają cały urok nawet zgrabnym ciałom i zniechęcają do noszenia szortów czy wkładania bikini. Warto więc wypowiedzieć cellulitowi prawdziwą wojnę, sięgając po cały arsenał dostępnych środków – tych jest zaś na rynku wiele. Co warto wybrać?

Kremy to podstawa

Walka z cellulitem niestety wymaga systematyczności. Niezbędne jest zatem sumienne, codzienne wcieranie w miejsca objęte cellulitem specjalnego balsamu czy kremu. Większości takich kosmetyków trzeba używać nawet dwa razy dziennie, ale wysiłek na pewno się opłaci. Preparaty te zwykle mają silne działanie chłodzące lub rozgrzewające (i już po tym można poznać, że działają), co pozwala składnikom aktywnym przenikać do głębszych partii skóry. Dzięki temu są bardzo skuteczne i pomagają ujędrniać skórę.

Pożądane maski

preparaty na cellulit

Sposobem na jeszcze silniejsze zadziałanie na zaatakowaną cellulitem skórę jest stosowanie silnie ujędrniających i wyszczuplających masek. Często mają one postać błotka i są przeznaczone do stosowania z folią w ramach body wrappingu. Najlepiej jest robić krótkie, intensywne kuracje takimi preparatami na cellulit, na przykład przed urlopem.

Suplementy diety

Znakomitym wsparciem kuracji zewnętrznej będzie kuracja doustna, czyli cykl dobrych preparatów na cellulit z apteki. Mają one zwykle dwojakie działanie: pomagają usuwać z organizmu toksyny odpowiedzialne za powstawanie cellulitu oraz ujędrniają skórę. Nie warto więc z nich rezygnować, zwłaszcza że ich naturalny skład jest bezpieczny dla organizmu i zwykle nie kosztują wiele. Kiedy połączy się wszystkie te preparaty w ramach jednej kuracji i będzie się systematycznym w ich stosowaniu, ma się ogromną szansę na sukces, czyli na uwolnienie się od cellulitu.

Related Post