help@zdrowiewprezencie.pl

Poradnia nefrologiczna dla dzieci – jak wygląda przyjęcie pacjenta?

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Kiedy dziecko skarży się na różnego rodzaju dolegliwości, nie należy ich bagatelizować. Niektóre choroby rozwijają się w młodym organizmie w taki sposób, że można się o nich dowiedzieć dopiero wtedy, gdy dziecko nie czuje się komfortowo podczas wykonywania czynności fizjologicznych. Im lepiej rodzic jest zorientowany w symptomach niektórych chorób, tym szybciej może podjąć właściwe działania, które pozwolą dziecku wrócić do normalnego funkcjonowania.

Poradnia nefrologiczna – co to jest?

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok jest poradnią specjalistyczną, w której lekarze zajmują się leczeniem młodych pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę nerek lub nadciśnienie tętnicze, które może powodować to, że nerki nie funkcjonują prawidłowo. Dobry lekarz w Białymstoku może okazać się https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci.

Poradnia nefrologiczna – wymagane dokumenty

Jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko choruje na nerki, bądź na nadciśnienie tętnicze, wtedy jest kierowane do poradni nefrologicznej. By móc się zarejestrować w takiej poradni potrzebny jest odpowiedni dokument, mianowicie skierowanie, które powinien wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, bądź lekarz z poradni specjalistycznej.

W sytuacji, kiedy pacjent nie posiada takiego skierowania, może zostać zarejestrowany pod warunkiem, że w ciągu czternastu dni od momentu, gdy zostanie wpisany na listę, dostarczy oryginał skierowania. Taki dokument jest jedynym honorowanym w poradni nefrologicznej, więc należy pamiętać o tym, że wypis ze szpitala nie będzie uprawniał do otrzymania pomocy medycznej.

Related Post

centrum medyczne Białystok

Centrum medyczne

Jakie usługi oferuje centrum medyczne Białystok? Czy każdy może skorzystać z jego usług? Jacy lekarze przyjmują w takim miejscu?

dobry alergolog dla dzieci na nfz

Na co można być uczulonym?

Niestety, choć Polacy uważają się za ekspertów w wielu dziedzinach, to jednak wiedza ta nie ma zbyt realnego przełożenia na faktycznie posiadane informacje w życiu codziennym. Typowym tego przykładem jest

preparaty na cellulit

Jakie preparaty na cellulit stosować?

Mnóstwo kobiet narzeka na to, że ich uda czy pośladki są szpecone przez cellulit. Te charakterystyczne nierówności skóry odbierają cały urok nawet zgrabnym ciałom i zniechęcają do noszenia szortów czy